3 Kollman - 2.11. 2013

V sobotu ráno, přiznám se, chytnul jsem depku, že z hezkých 16 ti "kousků" mi za poslední dva dny na Kollmana zbylo jen 11... Připravený systém 16-pavouk se mi rozpadnul na nejhorší možnej počet startujících... Tohle nemá rád žádnej pořadatel, to mi veřte, k tomu takovýto cuknutí při ranní esemesce... prostě i po xx letech squashe mě to dokáže rozhodit sandál a zvednout tlak.

A teď k veselejšímu ... všechno dopadlo (dle mého soudu) nad očekávání SKVĚLE.

Obsazení turnaje bylo kvalitní, byly vidět čtyř a pětisetové bitvy a při systému turnaje si myslím každý "hrábnul" na dno svých sil.

Systém - základní skupiny (2-3 utkání), postupující dva do SEMI (známý model A1 proti B2, B1-C2, C1-A2) a následně do skupin 1-3 a 4-6 místo (3 utkání), ostatní do tabulky o 7-11 místo (3-4 utkání, s převodem výsledku ze základní skupiny), to znamená pro každého 6 zápasů.

Třetí skončil Rosťa Chorváth, který překvapivě prohrál v základní skupině s výborně hrajícím Honzou Dřevíkovským 3:2, který ubral kila a zvýšil herní rychlost, Rosťa postoupil z druhého místa do semi, kde vyřadil 3:0 dobře hrajícího Radka Krechlera z Teplic. Ve finálové trojce však udělal na Karla Borovičku jen set a "dodýchal" s Míšou Hájkovou a po prvnim setu skrečoval.

Druhý skončil Karel Borovička, nasazený hráč a adept na bednu. Postupoval rovněž z druhého místa ze základní skupiny po rychlé prohře s Míšou. První dva sety se probouzel a třetí se nestačil nastartovat (nebo restartovat? :-) Míša-Karel 3:0 (11:4, 11:2, 11:9).

V semi Karel dostal našlápnutýho vítěze skupiny C Honzu, který  pozlobil  ve druhém setu a srovnal stav na 1:1. Třetí a čtvrý set měl už Karel pod kontrolou, vyhrál 3:1 (11:3, 7:11, 11:6, 11:4) a postoupil do finálové trojky.

Ve finálové trojici vyhrál nad Rosťou 3:1, kdy sety byly celkem vyrovnané (čtvrtý 12:10) a prohrál s Míšou, kde mu utekl stejně jako v základní skupině začátek a po pár minutách to bylo 2:0 pro Míšu. Karel-Míša 1:3 (2:11, 3:11, 11:6, 7:11)

Turnaj vyhrála Míša Hájková, která ztratila v průběhu jen jediný set, a to ve finále. Na této hráčce 20 místa žebříčku žen asociace Časq bylo vidět, že si to užívá, hrála s chutí a nasazením. Polevila jen ve třetím finálovém setu Karlovi, který tím snížil na 2:1, ale to bylo vše. Zvítězila 3:1.

V posledním finálovém utkání vedla nad Rosťou 1:0 (11:5), ten pak utkání pro únavu skrečoval.

Nejlepší tři obdrželi ručně broušené poháhy od Franty Kollmana, Míša navíc obraz dle svého výběru.  Ostatní obrazy namalované Frantou si z tomboly odnesli oba Martinové a to po vylosování dcerkami jednoho z Martinů:-).